Je na čase vyhodit žebřík ze dřeva a pořídit si hliníkový

Ještě máte doma starý dřevěný žebřík? Možná ho používáte, když se potřebujete dostat na střechu nebo abyste mohli sklízet ovoce ze stromů. Ať už jde o žebřík nebo štafle, dřevěné modely jsou stále více vytlačovány těmi hliníkovými. Dnes uvidíte málokterého řemeslníka, který by neměl hliníkové schůdky, žebřík nebo štafle. Jaké jsou vlastně výhody hliníkových žebříků a jaké se vám nabízí?

Objevte výhody hliníkových žebříků

Hliníkový žebřík je lehký a to je jedna z jeho hlavních výhod. Pokud potřebujete se žebříkem cestovat, tak nízkou váhu zajisté oceníte. Jelikož jsou i několikrát lehčí než dřevěné, ušetříte si bolavá záda. Další výhodou je pevnost a odolnost. Když vám na hliníkový žebřík zaprší, nezrezne vám. Dřevěné žebříky mohou časem hnít, opotřebují se nebo se do nich mohou pustit škůdci, kteří naruší konstrukci žebříku.

Snad nikdo by nechtěl zažít situaci, aby se pod ním zlomil žebřík, když bude zrovna šplhat na střechu, aby vyčistil okap. Dnes můžete snadno sehnat levný hliníkový žebřík, protože jsou často na hliníkový žebřík akce. K žebříkům také náleží velké množství příslušenství, které si můžete vybrat a bude k němu kompatibilní.

Jaký hliníkový žebřík vybrat?

Můžete si vybrat jednoduchou variantu běžného dlouhého žebříku nebo si zvolit populární skládací hliníkový žebřík. Skládací varianta je velmi praktická, protože nezabere ve složeném stavu mnoho místa. U žebříků máte vždy uvedený počet příček. Pokud jde o skládací žebřík, který je složen ze 3 částí, může být označen třeba jako hliníkový žebřík 3x11, hliníkový žebřík 3x7, hliníkový žebřík 3x9 nebo třeba hliníkový žebřík 3x10. První číslo označuje počet dílů a druhé počet příček.

Třídílný hliníkový žebřík je nejoblíbenější variantou. Vždy pro jistotu zkontrolujte údaj o celkové délce, aby žebřík odpovídal vašim požadavkům. Výhodou skládacího žebříku je i fakt, že si z něho můžete snadno vytvořit štafle. Vyberte si takovou variantu, kterou využijete, pokud potřebujete jen schůdky nebo jednoduché štafle, pořiďte si právě je.

Jestliže potřebujete pracovat ve výšce denně, hodí se vám profi hliníkový žebřík, který může být robustnější a mít vyšší nosnost. Pokud chodíte na žebřík i s nářadím nebo materiálem, ideální je žebřík s nosností alespoň 150 kilogramů. Nikdy žebřík nepřetěžujte, nepoužívejte ho nesprávným způsobem a nedovolte, aby na jeden žebřík chodilo více lidí najednou. Nabízí se vám i modely s klouby, ze kterých můžete vytvořit plošinu. Dokonce i hliníkový žebřík se může poškodit, třeba při častých nárazech nebo při pravidelném přetěžování.

Pokud jsou jednotlivé části již výrazně poškozené nebo ohnuté, únava materiálu může způsobit velmi nepříjemný úraz, raději si při poškození nebo opotřebení kupte nový hliníkový žebřík.Nejlepší volbou jsou modely od prověřených prodejců a značek, skvělou volbou je například hliníkový žebřík Hornbach, hliníkový žebřík OBI, hliníkový žebřík Baumax, hliníkový žebřík Bauhaus, hliníkový žebřík Aldotrade, hliníkový žebřík Alve nebo hliníkový žebřík Krause.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Lišta nosná DIN plná 30 cm

31 Kč
Shop

Pojistková patrona pomalá SEZ CZ; PP T 50A

80 Kč
Shop

Krabice univerzální podomítková SEZ 6400-201 140 ks

629 Kč
Shop

Pojistný ventil s vnitřním závitem 1'' - 1,8 bar

510 Kč
Shop

Pásky vázací Click 240×3,8 (100ks/bal)

228 Kč
Shop

Objímka E27

59 Kč
Shop