Vyznáte se v pálených taškách

Když se vybírá střecha pro dům, je třeba sáhnout po správné krytině, neexistuje jen jedna volba, na trhu jsou betonové tašky, plechové krytiny, betonové tašky, dřevěné krytiny, plastové krytiny a nejznámější pálené tašky. Co jsou vlastně pálené tašky zač? Jedná se o keramické střešní tašky, které jsou staré skoro jako lidstvo samo, protože se používají už od starověku. Základ vždy tvořila pálená cihlářská hlína. Dnes jde samozřejmě o kvalitní směsi, které obsahují nejrůznější příměsi. Říká se jim také keramické tašky. Po vypálení získají tašky vysokou pevnost a také odolnost. Kvalitní povrchové úpravy, které se na povrchu tašek dělají, se starají o dlouhou životnost, stálobarevnost a také vyšší odolnost.

Co byste o pálených taškách měli vědět

Pálené střešní tašky jsou vždy kvalitní volbou pro dům. Časté jsou glazurované pálené tašky. Speciální směs jílů a oxidů kovů se postará o lesklý a kvalitní povrch tašek. Také se na trhu nabízí engobované tašky, které mají pololesklý nebo matný povrch. Tyto tašky lze vyrobit v jakémkoliv tvaru a zájemci si mohou zajistit tašky mnoha velikostí, tvarů i barevných provedení. Nějakému domu více sluší červené tašky, jinému třeba černé.

Známá je také pálená taška brněnka. Jedná se o posuvnou střešní krytinu, která se klade na střešní latě. Má obvykle dvojité drážkování, na boku a na hlavové části a zajistí pevné spojení. Velmi známé jsou pálené tašky bobrovky. Za svůj zajímavý název vděčí tomu, že její tvar připomíná ocas bobra. Bobrovky se používají zejména pro starší a historické budovy. Jsou poměrně těžké a také nejsou nejlevnější.

Pálené tašky sluší každému domu a máte u nich obvykle jistotu, že jde o krytinu na celý život. Střecha zajišťuje domu nejen ochrannou funkci, ale také dekorativní, je vhodné tedy zvolit kvalitní pálené tašky, které dům budou spolehlivě chránit a zároveň se starat o to, aby vypadal atraktivně. Vyplatí se při nákupu vždy zvolit kvalitního výrobce a s výběrem krytiny se s ním poradit, jaké řešení pro vás bude nejlepší. Pokud si neumíte představit, jak bude vypadat celá střecha s danou krytinou, podívejte se na již hotové realizace, kde můžete vidět celou střechu ve finální podobě.

Co se týče výrobců, skvělou volbou jsou pálené tašky Tondach, pálené tašky Bramac, pálené tašky Jirčany, pálené tašky Creaton nebo pálené tašky Roben.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm OR3E 25 kg

1 594 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm OR1D 25 kg

1 594 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm MO7C 25 kg

1 594 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm MO3C 25 kg

1 594 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm OR6A 25 kg

2 138 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas silikon zrnitá 1 mm MO5D 25 kg

1 594 Kč
Shop