Podlahové palubky zajistí kvalitní podlahu s dlouhou životností

Mnoho lidí přemýšlí o ideální podlahové krytině. Pokud vás čeká rekonstrukce podlahy a dřevo patří mez vaše oblíbené materiály, tak byste nad palubkami neměli váhat. Na rozdíl od parket jde v podstatě o dlouhá prkna, která do sebe perfektně zapadají. Jsou velmi odolné a mají také dlouhou životnost. Ne každý ví, jak je správně vybírat a na co si dát pozor. Pokud patří podlahové palubky mezi vaše favority, poradíme vám, jak je správně vybrat.

Správné rozměry

Rozlišujeme podlahové palubky a obkladové palubky. Ty obkladové jsou výrazně tenčí, protože nejsou určeny k tomu, aby musely unést velkou zátěž. Podlahové palubky mají tloušťku od 19mm více. Velmi časté jsou podlahové palubky 24mm, podlahové palubky 28mm a podlahové palubky 32mm. Tloušťka se volí podle zátěže. Nejvíce zatěžované palubky se vybírají s tloušťkou 40mm.

Co se týče šířky, obvykle se pohybuje od 96mm. Délka palubek je nejčastěji od 2 do 6 metrů. Palubková podlaha vypadá vždy elegantně a při správné péči se stane podlahou na celý život. Každá palubka disponuje perem a drážkou na pero, drážky jsou obvykle i na spodní straně, aby se palubka nekroutila a držela svůj tvar.

Na co dalšího dát pozor

Důležitý je také výběr materiálu. Na palubky se používá více druhů dřeva a rozdíl poznáte jak v kvalitě, tak i v ceně, mezi nejdražší varianty patří dubové podlahové palubky, které jsou pevné, tvrdé a mají velmi dlouhou životnost. Kvalitní volbou je pro podlahové palubky modřín, modřínové podlahové palubky mají také ty nejlepší vlastnosti. Neméně kvalitní je pro podlahové palubky borovice.

Možná bude vaším cílem, aby vás vyšla palubková podlaha levně, ale kvalita by vždy měla být na prvním místě, protože podlahu vybíráte jen jednou. Před nákupem je vhodné palubky namátkově zkontrolovat, jestli jsou v pořádku a nejsou na nich vady.

Pokud se chcete vyhnout zbytečným problémům nebo reklamacím, kupujte je u prověřených prodejců. Skvělou volbou jsou podlahové palubky Hornbach, podlahové palubky OBI, podlahové palubky Baumax, podlahové palubky Bauhaus nebo podlahové palubky Seca.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Lišta nosná DIN plná 30 cm

31 Kč
Shop

Pojistková patrona pomalá SEZ CZ; PP T 50A

80 Kč
Shop

Krabice univerzální podomítková SEZ 6400-201 140 ks

629 Kč
Shop

Pojistný ventil s vnitřním závitem 1'' - 1,8 bar

510 Kč
Shop

Pásky vázací Click 240×3,8 (100ks/bal)

228 Kč
Shop

Objímka E27

59 Kč
Shop