Proč zvolit na zahradu zámkovou dlažbu?

Přemýšlíte, jakým způsobem vyřešit příjezdovou cestu nebo třeba chodníček na zahradě? Mezi nejoblíbenější řešení patří zámková dlažba a svou popularitu si získala díky svému vzhledu i mnoha výhodám. Tato dlažba nahrazuje asfaltové chodníky ve městech i nepříliš populární kočičí hlavy. Má dlouhou životnost a lze její vzhled upravit skládáním různých vzorů za použití dlažby v různých barevných variacích. 

Proč vybrat zrovna zámkovou dlažbu?

Tato dlažba se vyrábí z prefabrikovaného betonu a kostky jsou dělány v takovém tvaru, aby do sebe zapadaly. Mají velmi dlouhou životnost a jsou odolné. Skvělé je, že propustí vodu, takže se vám na pozemku nebudou dělat nevzhledné louže, jako je tomu třeba u vybetonovaných ploch nebo u tekutého koberce.

Pokud byste potřebovali do země kopat, třeba kvůli kanalizaci, zámkovou dlažbu můžete velmi snadno rozebrat a pak zase složit. Stejně tak můžete snadno vyměnit jednotlivé kostky, pokud by došlo k jejich poškození. Pokládka se provádí nejčastěji ručně a to na podklad z písku nebo štěrku. Jelikož není pokládka zámkové dlažby složitá, mnoho lidí ji dělá svépomocí.

Zámková dlažba má mnoho podob 

Jaká podoba se vám líbí nejvíce? Kostky mají mnoho tvarů, od jednoduchých íček a kostek až po vlnky, terčíky nebo jiné tvary. Kostky mohou mít hladký povrch nebo mohou mít i povrch s výstupky. Také se nabízí tato dlažba o různé tloušťce, velmi častá je zámková dlažba 4cm, 6cm, 8cm i tlustší.

Tloušťka se vybírá podle toho, jak moc bude dlažba zatěžována Pokud má jen ohraničovat záhon nebo slouží pro chodníček na zahrádce, stačí vybrat tenkou dlažbu. Pokud má sloužit k vydláždění příjezdové cesty nebo pokud se po ní frekventovaně budou procházet lidí, je vhodné zvolit tlustší variantu, která je odolnější a snese vyšší zátěž. Se zámkovou dlažbou se dá skvěle experimentovat, můžete si navrhnout různé vzory, které si z ní vyskládáte. Vzhledem ke svému přírodnímu vzhledu se tato dlažba hodí na každou zahradu.

Investice do zámkové dlažby se vyplatí, protože s ní vypadá každá nemovitost lépe. Zajisté sami zaregistruje, že je vaše zahrada atraktivnější a vypadá honosněji. Jelikož dlouho vydrží, jde o skvělou investici. Pokud chcete na zámkové dlažbě ušetřit nabízí se vám i zámková dlažba bazar, díky tomu můžete využít již použité kostky, které jsou však v perfektním stavu a získáte je za mnohem výhodnější cenu. Oblíbená je zámková dlažba OBI, zámková dlažba Best a další. Snadno ji pořídíte na mnoha místech.

Využijete ji skutečně všude

Zámkovou dlažbu můžete použít na chodník před domem, hodí se na vytvoření míst k parkování i na příjezdové cesty. Vytvoříte s ní chodníček na zahradě, abyste nemuseli šlapat po zeleni. Hodí se pro ohraničení záhonů, okrasných květin a dalších míst na zahradě. Můžete s ní zahradu snadno rozdělit na potřebné sekce. Také ji můžete použít pod pergolu, na terasu nebo do altánku, její využití je skutečně široké a na zahradě si s ní zajisté vyhrajete.

Údržba

Důležitá je údržba zámkové dlažby, je třeba ji pravidelně čistit, stačí ji zametat a když se objeví plíseň nebo hluboké nečistoty, vydrhněte je kartáčem. K čištění zámkové dlažby můžete také použít vysokotlakou myčku nebo parní čistič. Se správnou údržbou si zámková dlažba ponechá i po letech používání krásný vzhled.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm OK2E 25 kg

1 816 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm HN7A 25 kg

1 816 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm HN9A 25 kg

1 816 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm HN8B 25 kg

1 816 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm HN8E 25 kg

1 816 Kč
Shop

Omítka pastovitá weberpas aquaBalance zrnitá 1 mm MO00 25 kg

1 816 Kč
Shop